۱۳۹۷/۰۶/۱۴

برگزاری سمینار «راهکارهای افزایش ضریب اطمینان پایداری برق رسانی به دیتاسنترها»

سمینار «راهکارهای افزایش ضریب اطمینان پایداری برق رسانی به دیتا سنترها» دوشنبه 5 شهریور ماه 1397 در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد.
این سمینار به همت مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری فارس و شرکت رسانا پردازش فارس ( ارائه دهنده سیستم های تامین برق سالم شامل UPS، استابلایزر و باطری) برگزار شد. در این سمینار علمی یک روزه، از بیش از 100 نفر از کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات سازمانها و دستگاههای اجرایی استان فارس دعوت به عمل آمد تا در خصوص توانمندی های بومی در زمینه افزایش پایداری انرژی برق دیتا سنترهای سازمانی در راستای پدافند غیر عامل سایبری و کاهش مصرف برق دیتاسنترها، اطلاعات بیشتری کسب نمایند.
در ابتدای جلسه آقای مهندس استدلال کارشناس دفتر فناوری اطلاعات استانداری ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون موضوعات و محتوای جلسه از آقای مهندس امیری -مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری فارس- دعوت نمودند که رهنمودهایشان را در زمینه موضوع سمینار ارائه نمایند.
جناب آقای مهندس امیری نیز پس از خوش آمد گویی و تبریک هفته دولت و روز کارمند و همچنین مصادف شدن آن با دهه امامت و ولایت به مدعوین محترم، درمورد اهمیت پایداری خدمت رسانی 24×7 سامانه های خدمات الکترونیکی ادارات و دستگاههای دولتی و صرفه جویی در برق مصرفی اتاق های سرور و دیتاسنتر های سازمانی به روشهای نوین، به عنوان قلب تپنده اطلاعات سازمان ها صحبت فرمودند.
در ادامه نیز سخنرانان مدعو در مورد اهمیت و نقش سیستم های تامین برق سالم (یو پی اس، استابلایزر، باطری) در نگهداری بهینه دیتا سنترها و در مورد انواع تکنولوژی یو پی اس و باطری ها و همچنین نحوه نگهداری صحیح از این تجهیزات آموزش و توضیحات مفصلی را در اختیار مدعوین قرار دادند و فایل و جزوه آموزشی ارائه شده نیز در اختیار کلیه مدعوین قرار گرفت. همچنین در این سمینار مدعوین با چند نمونه از دستگاه های یو پی اس در یک کارگاه عملی  آشنا شدند و تکنیک¬های بهره وری از این سیستم ها را از نزدیک مشاهده نمودند.
در پایان جلسه نیز پرسش و پاسخ های علمی متناسب با موضوع سمینار برگزار گردید و به پرسش¬های ایشان پاسخ داده شد.

 


منبع : مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت

کد خبر : 68766
تعداد بازدیدها : ۱۰۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */